top of page

Circulus Urns yra apie amžiną gyvenimo ratą – begalybę, ramybę ir saugumą. Urnos išsiskiria savo paviršiais – tai tarsi gyvenimo gijomis išvagoti daiktai. Jų faktūra kuria planetiškumo įspūdį – turi panašumo į mėnulio ir kitų planetų paviršius, o spalvos kruopščiai atrinktos, išsaugant žemišką paletę.
Tai rankų darbo urnos, kurios įprasmina žmogaus išėjimą – nėra nei vienos tokios pat urnos, kaip ir nėra nei vieno tokio pat žmogaus.

Kolekciją sudaro skirtingų dydžių urnos ilgaamžiškos urnos ir urnelė – kamerinis objektas mirusio žmogaus atminimui.

 

Ilgaamžiškos urnos skirtos laidojimui kolumbariumo kriptoje, taip pat tinka laidojimui žemėje. Jos yra išdegtos du kartus – nulipdžius ir nuglazūravus molis tampa atsparus aplinkos poveikiams. Šios urnos nuo kitų skiriasi metaline uždarymo detale.

 

Norintiems žmogaus dalelę pasilikti sau, skirta urnelė dalelei pelenų.

12 (5).JPG
11 (15).JPG

Urnos yra pavadintos lotyniškais dangaus kūnų vardais – žvaigždynais. Nuo seno žmonės tiki, kad miręs žmogus atgimsta žvaigžde danguje. Tai labai gražus mitas, kurį stengiamės puoselėti. Tyrinėjant faktūrą akimis bei prisilietimais, galima ramiai pamąstyti apie jau anapilin išėjusį artimą žmogų.

11 (17).JPG
6.jpg

Mūsų kurtos urnos neturi jokių sąsajų su religija. Stengiamės išlaikyti minimalistinę estetiką, kad urnos būtų kuo labiau neutralios, kurtų aplink save ramybės, tarsi meditacinę aurą.

2018 m.

- Sukurta Vilniaus dailės akademijoje.

- Paroda „Jaunojo dizainerio prizas".

2019 m.

- Nacionalinis dizaino apdovanojimas – „Geras dizainas“, II vieta.

2020 m.

- Paroda „Gero dizaino erdvė", Klaipėdos kultūros fabrikas.

- Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Stipendija individualiems menininkams ir kultūros kūrėjams.

- Lietuviško dizaino paroda „A House Full of Creativity" Vienoje, „designforumWIEN" galerijoje.

VDA.jpg
LTK_Logotipas_skaidrus_Juodas.jpg
bottom of page